HAKKIMIZDA

TARİHÇE

OPTİK TORNA 1959 yılında merhum İbrahim ALPAT tarafından kurulmuştur. Merhum Çetin ALPAT ile bugünlere gelen firma 3. kuşak Demet ALPAT ile faaliyetlerine devam etmektedir. Talaşlı üretim konusunda geçmişte, mobilya aksesuar, otomotiv, enerji ve inşaat sektörlerine hizmet veren firma 2000 ‘li yıllardan bu yana savunma sanayine yönelik üretim yapmaktadır. 3.750 m² kapalı alanlı tesisinde, 50 çalışanı ile savunma sanayi firmalarına alt yüklenici olarak hizmet vermektedir.

Milli menfaatler ve müşteri memnuniyeti ön planda tutularak belirlenen ilkeler ve hedefleri ile sürekli gelişmeyi amaç edinmiştir. Deneyimli personeli ve teknolojik alt yapısı ile savunma ve havacılık firmaları için yeni tasarım ürünler üretmekte ve özellikle millileştirme çalışmalarında aktif olarak yer almaktadır.

VİZYONUMUZ

Üretim kabiliyetlerini tasarım altyapısı ile destekleyerek teknolojik ürünler üretmek ve ürünlerinde tercih edilen bir marka olmak.

MİSYONUMUZ

Savunma ve havacılık sektöründe; güven duyulan, konusunda öncü, teknolojik alt yapısını ve deneyimini sürekli olarak artıran bir firma olmak.